Bacaların Temel Özellikleri ve Baca Seçimini Bizlere Etkisi

Alev Efektli Şömine
11 Mart 2020
Elektirikli Şömine Tercih Edilme Sebepleri Ve Nasıl Kullanılır?
11 Mart 2020

Çağlar Şömine olarak bacaların, baca kurulumu ve baca temizliğinin insan sağlığındaki etkisinin büyük rol oynadığını belirtmek isteriz. Ve bunun beraberin de aslım hastalığı vs. sağlık sorunlarında büyük etkisi olduğunun da bilincindeyiz.

Baca; konut ve benzeri binalarda, ısı üretecinden çıkan yanmış atık gazları ( baca gazı) çevreye zarar vermeyecek bir şekilde dışarı atmak ve kazanda sıcak gazların istenilen bir hızda dolaşabilmesi için gerekli doğal çekişi sağlayan yapı elemanıdır.

Bunun yanında Kalite bilinci de daima etkendir.  Son Yıllarda özellikle doğal gaz dönüşümü yapılan kazan dairelerinde ısıtma sistemleri ile ilgili kalite bilinci oluşmuş ve teknolojik sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Bu gelişmelere paralel olarak bacaların yanma konusundaki önemi,baca malzemeleri secimi, baca kesiti hesaplanması konusunda büyük gelişmeler olmuştur. Brülör,kazan ve baca birbirlerine bağlı üç unsurdur. Yanma verimliliği bu üç unsurun uyumlu çalışmasıyla mümkündür.

Baca çekisinin yetersiz oluşu kazana yeterli yanma havasının sağlanamamasından, verimsiz yanmanın oluşmasına sebep olur.Baca çekisindeki aşırılık kazanda alev kopmalarına, kazan suyunun soğumasına sebep olur. Doğal çekişli bacalarda,baca çekisinin ana prensibi duman gazı sıcaklığının dış ortam sıcaklığından yüksek olmasından dolayı düşük yoğunluktaki baca gazının baca  içerisinde yükselmesidir.
Çağlar Şömine bunları atlamadan daima en iyisini hedefler. İnsan sağlığını etkileyecek hiç bir koşulu tercih etmez. Daima Müşteri memnuniyeti öncülüğümüz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish