Bahçe Şöminesi | Çağlar Şömine A.Ş. – Caglarsomine.com

Şömine İzolasyonu Nedir? İzolasyon Çeşitleri Nelerdir?
13 Mart 2020
Plazma Şömine | Çağlar Şömine A.Ş. – Caglarsomine.com
13 Mart 2020

HANGİ BAHÇE ŞÖMİNESİ?

Günümüzde bahçe şömineleri iki ana grupta toplayabiliriz, ilki hazır alabileceğiniz ürünler, ikincisi ise özel olarak yapabileceğiniz veya yaptırabileceğiniz sabit ürünler. Hangi ürünün size uygun olacağını belirlemeniz için bazı noktalara karar vermeniz gerekiyor.

Hafif ve taşınabilir bir model istiyorsanız, hazır bir model almalısınız.
Bahçeniz özel bir imalat için yeteri kadar büyük mü, eğer alan bakımından sıkıntınız yoksa özel bir tasarım ve imalat yapabilirsiniz ama küçük bahçelerde bu karar çok yer kaybına neden olabilir.
İstediğiniz özel tasarım ve imalat modelini sizin için en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.


Sabit bahçe şöminelerinde bir diğer önemli unsurda hâkim rüzgâr yönünün önceden belirlenmesidir. Yanlış bir noktaya konulacak şömine sizi ve komşularınızı dumana boğacaktır. Size önerimiz sabit şöminenizi evinizden en az 3 – 4 metre uzağa kurmanız şeklinde olacaktır.
Evinizde ufak çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız var ise, güvenlik öncelikli olmalı. Satın alacaksanız da, yaptıracaksanız da en güvenli modeli almanızı öneririz. Hazır modellerin hepsinde gerekli güvenlik önlemleri alınmış olsa da, kapalı haznelidir model kullanmanızı öneririz. Özel bir imalat yaptıracaksanız da, seçeceğiniz model konusunda iyi bir araştırma yapmanızı, planlama boyutunda tüm güvenlik önlemlerinizi almanızı öneririz.

ŞÖMİNEYİ NEREYE YERLEŞTİRMELİ?

Taşınabilir hazır bahçe şöminelerini, beton, taş, seramik, çakıl ve benzer yanmaz özellikte zeminlere koymanız lazımdır. Ahşap zeminler tehlikeli olabilir ve ateşten çıkan kıvılcımlar yangına neden olabilir. Piyasada sadece bu iş için üretilmiş yanmaz özellikte zemin tepsileri bulabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

 

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish