Bioethanol Şömine Hakkında Bilgiler

Fırınlı Şömine Soba Modelleri
19 Mart 2020
Elektronik Şömine İle İçiniz Ferah Olsun
19 Mart 2020

Bioethanol Nedir?

Bioethanol Şömine , Yenilenebilir bir enerji kaynağı olan bio-ethanol,şeker kamışı, patates,kırmızı pancar,buğday gibi hububatlardan elde edilen şekerlerin fermantasyonu ile üretilen saf bir alkol olan ethanolün çeşitli maddelerle denatüre edilmesiyle oluşur. Maksimum konfor ve seyir zevki için bazı doğal katkı maddeleri de eklenerek dumansız,kokusuz,reel ve kızıl bir alev görüntüsü elde edilir. Tamamen biyolojik ürünlerin(Mısır,Arpa,Patates,Şeker Pancarı vs..) bileşiminden oluşan bio-etanol, ekolojik dengeye zarar vermeyen temiz yanma özelliğiyle bacasız olarak evin her noktasında uygulanabilir.

Bioethanol ne kadar süre ile yanar?

Bioethanol Şömine de Yakıt tüketimi seçilen veya kullanılan burner kit modeline göre değişkenlik göstermektedir. Genel bir bilgi verecek olursak 4 litre kapasiteli ZNL3105 burner kit modelimiz için yanma süresi maksimum yanma ayarında 5-6 saat (ortamda ki hava akımına göre değişiklik gösterebilir) ,minimum ayarda 8 saate kadar çıkmaktadır.

Bioethanol Şömine Bulunduğu Ortamı Isıtır mı ?

Evet ısıtır. Bacasız Şöminelerin en önemli avantajlarından biri oluşturdukları sıcak havanın bacadan çıkıp gitmemesidir. Markası ne olursa olsun bacasız şömineler sıcak havayı direkt bulunduğu ortama aktarır.

Isıtma verilerini burner kitlerin açıklamalarında bulabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse dünyanın en kaliteli kömürlerinden olan Sibirya kömürü yaklaşık 7000-8000 kalori ısı yaymaktadır, bio-yakıt doğru burner kit ile 7500 kalori değerlere çıkmaktadır buda hemen hemen 2 adet infrared ısıtıcaya eş değerdir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish