Dekoratif ve Odunlu Şömineler | Çağlar Şömine A.Ş.

Elektirikli Şömine Hizmetlerimiz | Çağlar Şömine A.Ş.
13 Mart 2020
Satılık Şömine | Çağlar Şömine – caglarsomine.com Farkını Yaşayın!
13 Mart 2020

Dekoratif Şömineler

Şömine eskiden olduğu kadar günümüzde de evlerin dekorasyonunu güzelleştiren, zevk ve ısınma amaçlı kullanılan evin bir parçasıdır.İçinde oturduğunuz bir eve şömine yapılması düşünüldüğü kadar zor değildir. En uygun olan evinize taşınmadan önce bu işleri halletmenizdir.

Şömineler kullanım amacına göre seçilmelidir. Şömineyi dekoratif amaçlı düşünüyorsak elektrikli ve üç boyutlu alev efektli olan şömineler tercih edilebilir. Şömine  ısınma amaçlı düşünülüyor ise kapalı sistem bir şömine  almalısınız. Hem ısınırım hem keyfime bakarım önüne uzanır ateşi seyrederken yanan odunların çıtırtısını dinlerim diyorsanız asansör kapaklı bir şömine tercih etmelisiniz.

Şömine modelleri tercih edilirken estetik kadar konfora, verimine ve sistemin düzgün kurulmasına dikkat edilmelilir. Şömine aldığınız firmayı iyi şeçmelisiniz!. Açık sistem şömineleri günümüz teknolojisine göre  yapılan evlerde verimli kullanmak çok mümkün değildir. Eski tip açık şömineler yerine asansör kapaklı hem açık hem kapalı kullanılan şömineler tercih edilmelidir. Kapalı sistem ve asansör kapaklı  şömineleryakıt açısından daha ekonomiktirler. Daha az odunla daha verimli çaılışırlar. Ayrıca yangın ve zehirlenme tehlikesi yoktur. Kapalı sistem şömineler çevrecidir, yanma tam gerçekleştiğinden dolayı havayı kirletmezler. Yanma odasının havası dışardan alındığı zaman evin içerisindeki oksijeni tüketmemiş olur. Şömine yanma anında ısı odasındaki sıcak hava yukarıdaki menfezden çıkarken, şöminenin altında bulunan boşluktan soğuk hava girer. Bu hava sirkülasyonu şömine yandığı süreci devam eder. Evinizdeki soğuk havayı sıcak havaya dönüştürmüş olur.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız:

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish