Döküm Soba Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey Çağlarşömine’de

Elektirikli Şömine Modellerimiz
20 Mart 2020
Bahçe Barbekü Modelleri İle Çağlar Şömine
20 Mart 2020

DÖKÜM SOBA NEDİR ?

Döküm Soba  sistemlerinde size  hem modern hemde klasik sobalarda bulabileceğiniz en geniş seçenekleri sunmayı amaçlıyoruz.

Odun-Kömür  yakarak ısınmak en ekonomik ısınma şeklidir. Diğer fuel-oil ile çalışan merkezi ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında % 50 daha kazançlıdır. Aynı zamanda elektrik ve gaz kullanımından da çok daha ucuzdur. Soba rahat ve çabuk ısınma Sağlar. Birçoğumuz sobanın verdiği güçlü ve tatlı sıcaklığı çok sever. Radyant sobalar çabuk, direk yani ışınsal sıcaklık verirken,  konvekşın soba etrafa daha etkili ve güçlü yayılan bir sıcaklık verir.

KÖMÜR YAKILMASI
• Hava ayar sürgüsünü açık ve küllük çekmecesini hafifçe çekik konuma getirin.
• Sobaya birbirine değecek şekilde dik olarak bol miktarda odun yerleştirin.
• Odunların altına bir miktar kağıt koyun ve odunları tutuşturun. Alevli yanan odunların üzerine, doldurma kapağından 2-3 kürek ceviz büyüklüğünde tozsuz kömür atın. Atılan kömür kor haline gelince, üzerine 20-25 mm iriliğinde kömür doldurun.
• Yaklaşık yarım saat süreyle hava ayarlarına dokunmadan sobayı yanmaya bırakın, daha sonra sobanın yanma şiddetini, hava ayar sürgüsünü ve küllüğü kullanarak dilediğiniz gibi ayarlayın

ODUN YAKILMASI
• Hava ayar sürgüsünü açık ve küllük çekmecesini hafifçe çekik konuma getirin.
• Sobanın içine bir miktar kağıt ve üzerine odun parçan koyarak altta duran kağıttan tutuşturun.
• Odun çabuk yanan bir yakıt olduğu için sık sık vo azar azar atın.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 
• Sobanızın tamamı pik döküm malzemeden imal edilmiştir. Pik döküm sobanıza büyük avantajlar sağladığı gibi yanlış kullanımdan dolayı da bazı olumsuzluklar getirebilir.
Pik döküm 1300 ºC’de eritilerek transfer modellerine dökülmekde ve sobanızın parçlarını oluşturmaktadır. Kullanma klavuzunda belirttiğimiz kulllanma şartları dışında sobanızın kullanılması durumunda bazı olumsuzluklara rastlanabilir.
Sobanızın yakılmasını kullanma klavuzunda belirtilen kurallara göre yapınız.

DÖKÜM SOBANIN TEMİZLİK ve BAKIMI

Tutuşturma süresinin başlarında ya da sobanızın içinde yeterli ısı oluşmadığında camlarınız islenebilir. Tutuşturma sırasında kapısını 1-2 cm aralık bırakarak sobanıza bolca hava girişi sağlamalısınız.

Çeşitlerimizi büyütmeye ve sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Halen uzman kadromuz, gerekli teknik ekipmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish