Elektirikli Şömine Modellerimiz

Elektrikli Şömine Fiyatları
20 Mart 2020
Döküm Soba Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey Çağlarşömine’de
20 Mart 2020

Elektirikli Şömine

Elektrikli Şömine ısınma amaçlı kullanıma başlamasına rağmen günümüzde estetik olguyu tamamlamak amacıyla tercih edilmektedir.

Televizyonunuzu izlerken kenardan gelen alev efekti veya karanlık bir odada ateşi seyretmek herkesin hayalidir. Bu aslında insan olarak,

Doğaya düşkünlüğümüzün bir göstergesidir. Aynı zevki akvaryum izlerken veya çiçeklere bakarken de alabiliriz.

Malesef ateş diğer örnekler kadar ulaşılabilir olmuyor. Duman, is, koku vb dezavantajlar ateş seyrimize gölge düşürüyor.

Bu konuda devreye elektrikli şömineler geliyor. Elektrikli şömineler, ev içerisinde baca ihtiyacı olmadan ateş keyfini almamızı sağlıyor.

Elektrikli Şömine

Farklı özelliklerde ve boyutlarda elektrikli şömineler olması bizi tercih noktasında biraz yoruyor.

Elektrikli Şöminelerin Çalışma Prensibi

Görsel duman efektini oluşturabilmek için kısacası su buharı kullanılıyor. Buharı oluşturan ultrasonik su buharlaştırıcı, adı üstünde suyun içinde yüksek frekansta titreme hareketi yapıyor.

Suyun kütlesi ve eylemsizliğinden dolayı oluşan dalgalar ile aynı frekansa gelemediğinden dolayı ortaya düşük basınç alanı çıkıyor.

Alçak basınç alanında hava paketçikleri sıkışıyor ve depolanan enerji ile suyun yüzeyine doğru gidiyor. Burada hava paketçikleri patlıyor ve mikro su partikülleri oluşuyor. Böylelikle elimizde sudan oluşan bir emülsiyon kalıyor.

Hakkımızda

Çağlar Şömine A.Ş olarak 1990 senesinde profesyonel olarak şömine sektöründe hizmet vermeye başladık.

Müşterilerimize en iyi hizmeti en kısa zamanda ve ekonomik şekilde sunabilmek için her geçen gün kendimizi yeniliyor ve günümüz teknolojilerini yakından takip ediyoruz. Hizmet sürecimizin başlarında şömine sadece dekoratif amaçlı kullanıyordu. Geçen zaman ve gelişen teknoloji daha profesyonel olan döküm hazneleri ((prototifleri) hayatımıza soktu.

Hazneler ülkemize yurtdışından ithal ediliyordu. Bu olay gerek fiyat konusunda gerekse zaman konusunda ciddi sıkıntılar oluşturuldu. Bunları göz önünde bulundurarak Türkiye’de ilk olan pik döküm şömine haznesi imalathanemizi kurduk. Zamanla şömine ve şömine haznesi üretimimizde geniş bir ürün yelpazesine sahip olduk.

Yine sizlerden gelen istekler doğrultusunda ithal şömine haznelerini de ürün yelpazemize kattık.

Şu anda başta mümessili olduğumuz Fransız menşeili Fonte Flamme firması, bununla beraber İnvicta, Diffusion, Laudel, Totem gibi ünlü markaların haznelerini şirketimiz bünyesinde bulundurmaktayız.

Halen uzman kadromuz, gerekli teknik ekipmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Tel: +90 (262) 343 42 30

E- Mail: info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish