Şömine Kullanımı Hakkında Pratik Bilgiler Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?
10 Mart 2020
Alev Efektli Şömine
11 Mart 2020

Elektrikli Şömine dekorasyonun odak noktasıdır: Yüzyıllardır iç mekan tasarımının bir odak noktası olarak kullanılmıştır, mekan kurguları hep insanoğlunun bu tutku ile bağlandığı ateş ve ısı ögesine göre yapılmıştır. Günümüzün mimarisinde sağladığı bir çok avantaj ile elektrikli olanlar dekorasyonun her alanında sorunsuz ve kolaylıkla yer verilebilecek ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Alışılagelmiş gündelik yaşam alanlarındaki kullanımlarının yanı sıra baca gerektirmemesi ve kullanımının riskli olmaması sebebiyle yatak odaları, çocuk odaları, hobi alanları, çalışma alanları, yemek alanları hatta sauna ve bazı ıslak mekanlar da elektrikli olanların ev mimarisinde rahatlıkla kullanılabilecekleri alanlardır. Ofis, cafe, restaurant, otel ve eğlence mekanlarındaki kullanımlarına da son yıllarda sıkça rastlanmakta, elektrikli şömineler bu mekanlar içinde mimar ve dekoratörlerin projelerinde yer bulmaktadır, tercih edilmektedir.

Elektrikli Şömine bir çözüm ürünüdür: Şömine dendiğinde akla ilk gelen içersinde odun yakılan, görsel etkisinin yanı sıra ısıtma ve pişirme özellikleri de olan doğal odunlu olandır. Her ne kadar günümüz şehir yaşantısında kullanımı zor olsa da, doğal ateş görseli, çıtırtısı, odun kokusu gibi faktörlerle odunlu ilk etapta öncelikli olarak arzu edilen model olarak karşımıza çıkar, tabiî ki bunu geçekleştirmek her zaman mümkün olamayabilir. Odunlu şömine kurulumu için gerekli olan baca şartı her mekanda sağlanamayabilir veya mevcut baca özellikleri istenilen şömine için yeterli olmayabilir, ayrıca odunlu şömine ve ısı odasının kaplayacağı alan ve derinlik gibi boyutsal şartlar karşılanamayabilir ve böyle bir durumda ya yapmaktan vazgeçilmesi gerekir yada alternatif şömineler değerlendirilir, işte bu aşamada Elektrikli şömine uygun bir çözüm ürünü olarak karşımıza çıkar. Bacaya ihtiyaç duymaması, hemen hemen her mekana sorunsuz uygulanabilmesi, çok küçük hacimler için dahi seçeneklerinin bulunması bu ürünler için tercih sebebidir.

Elektrikli Şömine değer katar: lüxün, statünün sembolüdür, şömineli mekanların kiralık veya satılık ticari kıymetleri de benzerlerine oranla daha yüksek gerçekleşir. Bu anlamda elektrikli şömine diğer alternatiflerine kıyasla çok daha küçük bütçelerle edinilebilmesinin yanı sıra gerektiğinde yerinden sökülüp taşınması da mümkün olabilir, bunu diğerlerinde yapmak imkansız veya çok zahmetlidir.

Elektrikli Şömine hızlı ve kolay kurulur: Hemen hemen her mekana elektrikli şömine tasarlamak ve uygulamak mümkündür, bunun için ihtiyaç duyulan sadece 220 V elektrik beslemesidir. Bugünden düşünüp akşamına önünde keyif yapabileceğiniz bir şömine tipidir Elektrikli şömine. Bunun aksine diğer alternatiflerde durum maalesef bu kadar kolay değildir, odunlular için baca ve orta boyutlu bir inşaat işi, doğalgazlı olanlarda ise yine baca, gaz hattı ve detaylı bir montaj ihtiyacı gerekmektedir.

Detaylı bilgi için arayınız ;
0(262) 343 4230

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish