Mermer Şömine
19 Mart 2020
Şömine Çeşitleri Çağlar Şömine Farkı İle
19 Mart 2020

Ş

Hazır Şömine Fiyatları

Çağlar Şömine Olarak En Uygun Hazır Şömine Fiyatları İle Sizlerin Huzurunuzdayız…

Şömine mekânları ısıtmak, ve bazen yöresel olarak yemek pişirmek vb. amaçlarla içinde ateş yakılan bir bölmeye sahip olan mimari yapı ögesidir. Yakılan ateşten çıkan dumanın doğrudan dışarı atılması düz bir baca sisteminin kurulması ile sağlanır. Modern kültürde yapıların içlerinde, en çok vakit geçirilen alanlarda bulunsa da pek çok yerde ev dışında ya da avlularda dekoratif amaçlarla kullanıldığı görülebilir.

Şöminelerin 2 tipi vardır;

1. Bu tiplerin kapıları, kendiliğinden kapanır ve kapalı olarak yakılması öngörülmüştür. Bu tipler müşterek bacaya bağlanabilir.

2. Bu tiplerin kapıları, açık yada kapalı olarak kullanılabilir. Fakat, müstakil bacaya bağlanmalıdır. Aynı bacaya, başka soba vb. bağlanamaz.

Her iki tip şömine soba, bacaya en kısa yoldan bağlanmalıdır. Boru baca çıkışına hiçbir şekilde alçalarak bağlanmamalıdır.

Hakkımızda

Çağlar Şömine A.Ş olarak 1990 senesinde profesyonel olarak şömine sektöründe hizmet vermeye başladık.

Yine sizlerden gelen istekler doğrultusunda ithal şömine haznelerini de ürün yelpazemize kattık.

Şu anda başta mümessili olduğumuz Fransız menşeili Fonte Flamme firması, bununla beraber İnvicta, Diffusion, Laudel, Totem gibi ünlü markaların haznelerini şirketimiz bünyesinde bulundurmaktayız.

Halen uzman kadromuz, gerekli teknik ekipmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Tel: +90 (262) 343 42 30

E- Mail: info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

ömine Çeşitleri

Çağlar Şömine Olarak Şömine Çeşitleri Ve Modellerini Sizlerin Huzuruna Sunuyoruz…

Elektirikli Şömineler:

Elektrikli şöminelerin kullanımı kolay ve pratiktir. Fonksiyonlarının devreye sokulabilen modelleriyle son derece emniyetli ve sorunsuz ürünlerdir. İstenilen her ortamda şömine keyfini yaşamanıza olanak tanıyan bu şömineler, her mekana uygun geniş model seçeneği, uzaktan kumanda ile kolay kullanım, 2 kw’a kadar ısıtma gücü ve en önemli özelliği gerçeği aratmayan görsel bir alev şöleni yaratmasıdır. Isıtmadan daha çok görsel amaçla kullanılır. Gerek modern, gerek klasik, gerek retro modelleri ile dekorasyon tarzınıza uygun her mekana göre elektrikli şömine alternetiflerini bulmak mümkündür. Yaklaşık 20 metrekarelik bir odayı 1 saate yakın bir sürede ancak ısıtabilmektedirler. Isı ve görüntü modlarının ayrı çalışılabilir seçenekleri ileride günümüz ekonomi şartlarına da uygunluk sağlayacaktır. Çok şık ve zarif görünüme sahip olan şömineler ile soğuk kış günlerinde hem ısınabilir hem de karşısında çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Doğalgazlı Şömineler:

Baca gerekliliğinden dolayı dairelerde mümkün olmayan odunlu şömineler için bir alternatif olan doğalgazlı şöminelerin hermetik baca sistemlerinin olduğu binalara kurulması mümkündür. İçerisindeki odunların yapay olduğu bu sistemleri görsel olarak ateş keyfi yaşamak ve evlerine dekoratif olarak bir zenginlik kazandırmak isteyenler tercih edebilir. Isı olarak odunlu şöminelerden çok daha az verimli olsalar da temizlik açısından kullanımının kolay olması önemli bir artılarıdır.

Elektrikli Şömineler:

Isı verimi olarak çok düşük kalan elektrikli şömineler daha çok dekoratif amaçlı kullanılmaktadırlar. Bir diğer avantajları ise baca ihtiyacı olmamalarıdır.

Likit (Bioethanol) Şömineler:

Bitkilerden elde edilen bioethanolun yakıt olarak kullanıldığı bu tip sistemlerde şömine keyfini bacasız olarak yaşamak mümkün. Tamamen doğal ve yenilenebilir bir yakıt olan bioethanole bazı doğal katkı maddeleri eklenerek kırmızı renkte, dumansız ve kokusuz bir ateş üretilmesi mümkün oluyor. Yandığında ortaya çıkan karbondioksit gazı ise insan sağlığını tehlikeye atmayacak kadar düşük değerlerdedir. Ortaya çıkan ısı miktarı ise diğer sistemlere göre çok düşüktür. Bu sebeple genelde ateşin görselliğini yaşamak isteyenlerin tercihi olabilir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish