Şömine Dekoru Fikirleri
19 Mart 2020
Baca Temizliği Nasıl Yapılmalı?
19 Mart 2020

Soba Çeşitleri

Çağlar Şömine olarak Soba Çeşitleri Modellerimizi sizlerin huzurlarınıza sunuyoruz…

Soba; Evlerin, iş yerlerinin ısıtılmasını sağlayan bir araçtır. Birçok çeşitleri vardır. Bütün sobaların ortak özelliği, içinde elde edilen ısıyı dışarı ileterek çevresindeki havayı ısıtmalarıdır.

Soba içinde ısı elde etmek için de birçok yol vardır. Bunlardan en basiti, ilk çağlardan beri kullanılanı, soba içinde bir yakıtı ateş haline getirmektir. Buna yakma deriz. Cisimler ısıtılırsa, belli bir sıcaklık derecesinden sonra artık bizim dışarıdan ısı vermemize ihtiyaç duymadan yanmaya başlarlar. Yanan her cisim dışarıya ısı verir. Cisim tamamen yanıp geriye yanmayan kül kalıncaya kadar bu ısı verme olayı sürer. Cisimlerin kendiliklerinden yanarak ısı vermeye başladıkları sıcaklık dereceleri çok değişiktir. Bu yüzden yanan cisimleri önce bizim bu sıcaklık derecesine çıkarmamız gerekir. Meselâ, odunu yakmak İçin önceden çıra, gaz gibi cisimler kullanılır. Bu cisimlerin yanmasıyla ortaya çıkan ısı odunu alev alma sıcaklığına kadar ısıtır. Bu sıcaklıktan sonra ise odun yanmaya, ısı vermeye başlar.

Çağlar Şömine Olarak

Müşterilerimize en iyi hizmeti en kısa zamanda ve ekonomik şekilde sunabilmek için her geçen gün kendimizi yeniliyor ve günümüz teknolojilerini yakından takip ediyoruz. Hizmet sürecimizin başlarında şömine sadece dekoratif amaçlı kullanıyordu. Geçen zaman ve gelişen teknoloji daha profesyonel olan döküm hazneleri ( prototifleri) hayatımıza soktu.

Hazneler ülkemize yurtdışından ithal ediliyordu. Bu olay gerek fiyat konusunda gerekse zaman konusunda ciddi sıkıntılar oluşturuldu. Bunları göz önünde bulundurarak Türkiye’de ilk olan pik döküm şömine haznesi imalathanemizi kurduk. Zamanla şömine ve şömine haznesi üretimimizde geniş bir ürün yelpazesine sahip olduk.

Yine sizlerden gelen istekler doğrultusunda ithal şömine haznelerini de ürün yelpazemize kattık.

Şu anda başta mümessili olduğumuz Fransız menşeili Fonte Flamme firması, bununla beraber İnvicta, Diffusion, Laudel, Totem gibi ünlü markaların haznelerini şirketimiz bünyesinde bulundurmaktayız.

Halen uzman kadromuz, gerekli teknik ekipmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile çalışma hayatımıza devam etmekteyiz.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish