Şömine Camı Temizliği | Çağlar Şömine A.Ş. – Caglarsomine.com

Şömine Kurulumu Ve Yakıtlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
14 Mart 2020
Sahte Şömine – Çağlar Şömine | caglarsomine.com
14 Mart 2020

Şömine Camı Temizliği

Şömine önüne konan vitro seramik camlar, ısıya oldukça dayanıklıdır. Cam yerine pirinç delikli levhalar da tercih edilmektedir.

Şömine camının temizliği, şömine yakış sıklığına göre değişir.

Şömine haznesinin dizaynından dolayı bu camların is tutması kolay gerçekleşmez. Çünkü haznede bulunan hava deliklerinden hazne içerisine giren hava, cam ile alev arasında bir perde vazifesi görür.

Camı temizleme ihtiyacı duyduğunuzda hazne içerisinde biriken küllere batıracağınız hafif nemli bir bezle camı silebilirsiniz.


Adımlar

• Önerilen adımlar için kullanıcı kitapçığını okuyun. Şöminenizin güzel gözükmesi uğruna garantisini bozmayın.

• Hangi yöntemi izleyeceğinize karar verin.

• Şömineyi yakın. Şöminede oluşan çoğu siyah ve koyu renkli kalıntılar, odun parçacıklarının az miktarda yanmasından kaynaklanmaktadır. Oldukça sıcak bir ateş hem camın temizlenmesine hem de bacanızın temiz kalmasına yardımcı olacaktır.

• Ticari bir cam temizleyicisi kullanın. Marketlerde, amonyak ile aynı görevi gören bir çok ürün bulunmaktadır. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, şöminenizin garantisini bozmadığınızdan emin olun.

• Gazete kağıdı ve su ile (kül ile) ovun. Yukarıdaki yöntemlerden daha fazla emek istese de, bu yöntem oldukça etkilidir. Gazete kağıdını suya ve sonra küle batırın. Kalıntılar çıkana kadar ovun ve kuru bir bez ile temizleyin.

•Kazıyarak temizleyin. Bazen hiç bir yöntem işe yaramadığında, jilet bıçağı ile kalıntıları kazımaktan başka seçenek yoktur.

Sizlere En İyi Hizmeti Sunabilmek İçin Çalışmaktayız.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish