Şömine Camı Temizliği Hakkında

Şömine İzolasyon Çeşitleri
19 Mart 2020
Bahçe Barbekü Modelleri Ve Çeşitleri
19 Mart 2020

Şömine Camı Temizliği

Şömine Camı Temizliği veya Odun Sobası Camı Nasıl Temizlenir Elinizde uygun ev temizleme kimyasalları mevcutsa şöminenizin önündeki camı temizlemek zor bir iş değildir.Farklı sonuçlar veren birçok yöntem bulunmaktadır. Üzerinde durulması gereken iki durum vardır: Siyah cam isi ve sisli cam (temizlemesi oldukça zordur).

Bioethanol Şömine Hakkında Bilgiler

Adımlar

• Önerilen adımlar için kullanıcı kitapçığını okuyun. Şöminenizin güzel gözükmesi uğruna garantisini bozmayın.

• Hangi yöntemi izleyeceğinize karar verin.

• Amonyak ile temizleyin. Şöminenin dokunulabilecek kadar soğuk olduğundan emin olun. Bir sprey şişesini su ile seyreltilmiş amonyak karışımı ile doldurun. Su, amonyağın cam üzerinde buharlaşmasını engelleyecek ve daha kolay kullanılmasını sağlayacaktır. Bazıları bu karışımın içerisine sirke eklemeyi de önerir, ancak gerek yoktur. Bir kaç tane kağıt havlu alın ve karışımı cama püskürtün. Kağıt havlu ile siyah ya da sisli camı temizleyin.
Camınızın ne kadar isli ya da sisli olduğuna bağlı olarak bir kaç defa temizlemeniz gerekebilir. İnatçı lekeler varsa, kağıt havluyu karışımın içerisine batırın ve lekenin üzerine serin, kağıt havlu cama yapışacaktır. Kağıt havluyu camın üzerinde yaklaşık 10 dakika kadar bırakın. Bu, karışımın emilmesini ve lekelerin çıkmasını sağlayacaktır. Kağıt havluyu kaldırdıktan sonra, is kolayca silinebilecektir. Ayrıca lekeyi ovalamak için bulaşık süngeri kullanabilirsinz, ancak camınızın çizilme riski olduğundan güvenlik tehlikesi oluşturur. Amonyak ve suya batırılmış kağıt havluyu alın ve soba kısmındaki küllerin içine batırın. Camı ovmak için küllü kağıt havluyu kullanın, kül camın kimyasal temizliğine yardımcı olacaktır. Kuru bir bez ile camı kurulayın.

• Şömineyi yakın. Şöminede oluşan çoğu siyah ve koyu renkli kalıntılar, odun parçacıklarının az miktarda yanmasından kaynaklanmaktadır. Oldukça sıcak bir ateş hem camın temizlenmesine hem de bacanızın temiz kalmasına yardımcı olacaktır.

• Ticari bir cam temizleyicisi kullanın. Marketlerde, amonyak ile aynı görevi gören bir çok ürün bulunmaktadır. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, şöminenizin garantisini bozmadığınızdan emin olun.

• Gazete kağıdı ve su ile (kül ile) ovun. Yukarıdaki yöntemlerden daha fazla emek istese de, bu yöntem oldukça etkilidir. Gazete kağıdını suya ve sonra küle batırın. Kalıntılar çıkana kadar ovun ve kuru bir bez ile temizleyin.

•Kazıyarak temizleyin. Bazen hiç bir yöntem işe yaramadığında, jilet bıçağı ile kalıntıları kazımaktan başka seçenek yoktur.

Tel: +90 (262) 343 42 30

E- Mail: info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish