Şömine Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bahçe Barbekü Modelleri Ve Fikirleri İle Sizlerleyiz
19 Mart 2020
Şömine Çeşitleri Modellerimiz Sizlerle
19 Mart 2020

Şömine Temizleme İşlemi

Dekoratif anlamda yaşam alanlarınıza farklı bir hava katan, işlevsel anlamda da ihtiyaçlarınızı karşılayan mobilyalara hayatınızda yer açarken onlara hak ettikleri özeni vermeyi ihmal etmeyin. Sahip olduğunuz ve evinizi güzelleştiren eşyaların bakım ve temizliğini ihmal etmediğinizde uzun yıllar boyunca hayatınızın bir parçası olarak kalabilir.

Bazı mobilya ve dekoratif ögelerin bakımı diğerlerine göre biraz daha zahmetli gibi görünse de doğru araçlar ile doğru yöntemleri kullandığınızda o kadar da zor olmadığını görürsünüz.

Şömine Temizleme de bu türden işler arasında yer alır.

Eviniz ne kadar temiz ve düzenli olursa olsun, kirli ve bakımsız bir şömine ortamı hayli dağınık ve pis gösterecektir.

Şömine Temizleme belki biraz vaktinizi alabilir fakat sonuç buna değer. Ayrıca bakımlı bir şömine size çok daha iyi hizmet eder.

Şömine temizliği için faraş, muşamba, poşet, kahve telvesi (şart değil), süpürge, fırça, çömelerek çalışırken dizlerinizin altına koymak için kalın bir havlu ya da örtü, elektrik süpürgesi, temizlik malzemeleri, eldiven ve eğer mümkünse gözleriniz için bir koruyucuya ihtiyacınız olacaktır.

Öncelikle şöminenin önündeki zemini muşambayla ya da ıskartaya çıkmış kıyafetlerle kaplayın. Şöminenin içindeki odunları ve diğer çer çöpü dışarı çıkarın. Atık maddelerin havada dolaşmasını engellemek için küllerin üstüne kahve telvesi serpebilirsiniz.

Topladığınız çöpleri şömine küreği ya da bir faraş yardımıyla poşete doldurun.

Şöminenin içini baştan aşağı silip süpürün. Arkasından elektrikli süpürgeyle de üzerinden geçin.

Kendinize sodyum fosfat ya da sodyum bikarbonat gibi bir temizlik malzemesi seçin. Bu noktada deterjan ya da sirke de tercih edebilirsiniz.

Fırçayı temizlik suyuna batırıp şöminenin içini fırçalayın. İz bırakmak istemiyorsanız tabandan başlayarak yukarıya doğru çıkın.

Son olarak; en iyi, en kolay ve zahmetsiz şömine temizliğinin düzenli aralıklarla gerçekleştirilen temizlik olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Arayı ne kadar açarsanız işiniz o kadar zorlaşır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Telefon : +90 (216) 641 72 28

E-posta : info@caglarsomine.com

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
ArabicEnglishTurkish